Olen nüüdseks tegelenud fotograafiaga ligi 18 aastat, millest viimased 6 aastat olen olnud elukutseline fotograaf. Hobiga koos on sirgunud töö ning armastus oma loodud fotokunsti vastu. Fotograafia on minu jaoks palju enamat kui ainult foto loomine, töötlus, idee ning suhtlus. Jättes hetkeks kõrvale inimeste pildistamise võlud (sellest kirjutan lähemalt postituse teises pooles) ja rääkides looduse…
19.08.2023 viisin Pärnumaal läbi ühe imelise ja sõna otseses mõttes kordumatu fotosessiooni, millele tagantjärgi mõeldes tunnen nii kurbust kui ka suurt tänutunnet. Nimelt võttis minuga ühendust üks vahva pereema, kes soovis fotosessiooni perega. Peres oli 4 liiget, isa ja ema ning 2 last. Selgus aga, et pereisal polnud tervisega kõik hästi ning tal oli haigus,…
Ikka ja jälle satun olukordadesse, kus mult küsitakse, kas võiksin teha fotosessiooni tasuta või poolmuidu. Ja kuigi ma mõistan seda, kui pereliige või väga hea sõber palub Sinult teenet, siis üksteist ikka aidatakse, aga kui tuleksin iga küsija palvele vastu, ei saaks fotograafia olla minu elukutse. Tänases postituses räägin fotograafiks olemise tööst täpsemalt ning proovin…
Usun, et vähemalt 70% heast pildist, elamusest, fotograafi juurde naasemisest ja mälestustest moodustab hoopis kvaliteetne kommunikatsioon. See tagab pea alati usalduse, suunamise, ideed, koostöö ja hea tulemuse. Miks? Suhtlus on psühholoogiline abivahend, mis aitab emotsiooni ning inimese olemust võrdlemisi vähese aja jooksul edukalt inimesest välja tuua. Minu fotosessioonid on enamasti 30 min – 1 tund.…
Pildistades täiskaader/poolkaader peegelkaameraga või hübriidkaameraga, on vaja vastavalt sündmusele, objektidele, keskkonnale jms kasutada erinevaid objektiive. See, millist objektiivi kasutada, oleneb ennekõike sellest, mida on soov pildistada, kuid kehtivad ka mõned reeglid, ilma milleta on soovitud tulemust keeruline saavutada. 1. Inimeste pildistamisel on objektiivide valik võrdlemisi lai ning see, millist kasutada, on suuresti maitse asi. Aga…
Jah ja ei, see on igaühe oma otsustada. Iga inimene on unikaalne ja see, mis teeb meid eriliseks, peab säilima ka pildil. Kui inimene igapäevaelus näiteks üldse meiki ei kanna, siis ülijõuline fotomeik võib jääda väga võõras. Samuti on seda ebamugavust tihti ka läbi pildi hiljem võimalik tajuda. Küll aga on meik ja soeng põnev…
Tõepoolest, tänapäeval ilma nutitelefonita ei saa, info liigub seal ning infol on väärtus. Ka nutitelefonidel on sisseehitatud head kaamerad, mis teevad teatud tingimustes häid fotosid. Kuid nad ei ole siiski võrreldavad peegelkaamerate või hübriidkaameratega, just oma detailsuse ja võimaluste poolest. Aga kas me saame öelda, et kõigil, kellel on nutikaamera, on kohe tippfotograafid? Kindlasti mitte.…
Lühidalt: aeg, asukoht ja inimeste arv. Lisaks tulevad maatriksisse fotograafi oskused, käekiri ja võimalused. Räägin kõigest allpool lähemalt. Enne aga räägime hinnast – aegajalt küsitakse mult, miks ei saa fotosessiooni tasuta või barteri alusel. Ütlen ausalt, kui fotograafina alustasin, olin sellistele ettepanekutele rohkem avatud, kuna nagu iga oskusega, vajab ka fotograafia tuhandeid tunde katsetamist, et…