Millist objektiivi pildistamisel kasutada?

Pildistades täiskaader/poolkaader peegelkaameraga või hübriidkaameraga, on vaja vastavalt sündmusele, objektidele, keskkonnale jms kasutada erinevaid objektiive. See, millist objektiivi kasutada, oleneb ennekõike sellest, mida on soov pildistada, kuid kehtivad ka mõned reeglid, ilma milleta on soovitud tulemust keeruline saavutada.

1. Inimeste pildistamisel on objektiivide valik võrdlemisi lai ning see, millist kasutada, on suuresti maitse asi. Aga head portreed sünnivad enamasti siis, kui kasutada järgnevaid objektiive: 35 mm, 50 mm, 70 mm. Samas, kui on huvi jäädvustada hetki eemalt (näiteks pulmades), siis sellisteks olukordadeks sobib hästi näiteks Canoni 70-200 mm objektiiv. See annab võimaluse hoida distantsi ja jäädvustada ehedaid hetki eemalt – tulemuseks on loomulikud fotod

2. Kinnisvara või loodusmaastike pildistamiseks on kindlasti vaja lainurk objektiivi (nt vahemikus 12-35 mm). Lainurk objektiiv võimaldab fotole püüda rohkem ruumi. Samas peab arvestama, et niinimetatud fisheye objektiivid ehk ülilainurk objektiivid kipuvad moonutama tegelikkust, kuid seda on võimalik hilisemas töötluses muuta.

3. Kui on soov pildistada kaugeid objekte, loomi, linde, siis on vaja zoom objektiive või fix objektiive, mille fookuskaugus on vähemalt 150 ja enam mm. Sobivad näiteks 70-200 mm, 150-600 mm, 300-800 mm objektiivid – muidugi vastavalt tootjale ja kaamera sobivusele.

Kui on antud teema kohta rohkem huvi, siis soovitan lugeda ka järgnevat linki: https://www.metshein.com/unit/fotograafia-objektiiv-fookuskaugus-ava/

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: